שופיפיי 2023 – פלטפורמה מנצחת לבניית חנות אינטרנטית.

hookle-app-6Pa7l0unTAY-unsplash
מחפשים אחר פלטפורמה מצוינת למכירת מוצרים ושירותים באונליין? זה הזמן לדעת הכול על SHOPIFY

תוכן עניינים

מבין כל הפלטפורמות המיועדות לצרכי הקמת חנויות אינטרנטיות ברשת (ויש לא מעט כאלו), שופיפיי היא הפלטפורמה הפופולאריות ביותר בישראל במהלך שנת 2022, כאשר מתחילת השנה ועד לאמצע חודש אוקטובר האחרון (10/22), הוקמו ב-שופיפיי קרוב ל-800 חנויות.

רוצים לדעת מה זה שופיפיי ומדוע יותר ויותר עסקים בישראל בוחרים בה לצרכי הקמת חנות מכירות? המדריך שלפניכם נכתב במיוחד עבורכם.

נוכחות דיגיטלית

לפני שנעסוק ב-שופיפיי כפלטפורמה להקמת חנות אינטרנטית, אנו רוצים לדבר איתכם על חשיבותה של הנוכחות הדיגיטלית בימינו.

כידוע, רשת האינטרנט מהווה כיום את זירת המסחר המתפתחת והמשגשגת ביותר בעולם (כולל בישראל), כאשר גם נגיף הקורונה עימו מתמודד העולם בשנה האחרונה, תרם את חלקו בהאצת תהליכים העתידים להפוך את זירת המסחר המקוון לזירת המכירות הגדולה והמשמעותית ביותר בעולם.

כיום, ללא נוכחות דיגיטלית, עסקים מתקשים לבלוט בתחום העסקי בו הם פועלים, וכאשר אנו מדברים על נוכחות דיגיטלית אנו מדברים בעיקר על חנות אינטרנטית המאפשרת לעסקים השונים לשווק ולמכור את מוצריהם ושירותיהם דרך הרשת.

אתר תדמית זה אומנם נחמד וטוב, אך ללא פונקציה המאפשרת למכור דרך הרשת, עסקים רבים יתקשו להתמודד עם העולם המשתנה.

מה זה שופיפיי?

שופיפיי או Shopify היא למעשה פלטפורמה אינטרנטית המיועדת לצרכי הקמת חנויות אינטרנטית על בסיס תשלום דמוי מנוי חודשיים. פלטפורמה זו, בדומה לפלטפורמות אחרות המיועדות לצרכי הקמת חנויות אינטרנטיות ברשת, מאפשרת לכל הקמעונאים והעסקים הקטנים, ליהנות ממגוון רחב של חבילות שירות במסגרתן ניתן לבנות חנות אינטרנטית המיועדת לצרכי מכירה מקוונת.

חבילות השירות של שופיפיי כוללות בין היתר: תבניות עיצוב לצורך הקמת החנות, שירות תשלומים (מערכות סליקה), שירות להקמת בסיס נתונים (דאטות), שירות לניהול לוגיסטיקה ומוצרים בחנות ומגוון רחב של כלים אינטרנטיים המיועדים למטרות שירות לקוחות וניהול משלוחים.

הסיפור שעומד מאחורי הקמתה של חברת שופיפיי הוא מעניין לא פחות מהפלטפורמה עצמה והוא מתחיל בשנת 2004, כאשר מייסדי החברה ניסו להקים חנות אינטרנטית למכירת ציוד ייעודי לחובבי סנובורד.

תוך כדי עבודות ההקמה על החנות המקוונת, המייסדים הבינו שהם לא מקבלים את הפתרונות הרצויים להם והם החליטו לבנות פלטפורמה משלהם לחנות. עם סיום העבודה על החנות המקוונת העונה לשם SNOWDEVIL, המסיידים הבינו שיש להם ביד מוצר ייעודי לפתיחת כל חנות אינטרנטית בכל תחום ובכל סדר גודל, ובחודש יוני 2006 הם השיקו את חברת שופיפיי ומאז הכול היסטוריה…

מה הופך את שופיפיי לפלטפורמה כה פופלארית?

פלטפורמת שופיפיי, מאפשרת לכם ליהנות ממגוון רחב של יתרונות לאורך כל שלבי הקמת החנות האינטרנטית ותפעול החנות, וביניהם:

  • חנות אינטרנטית בקוד פתוח – פלטפורמת שופיפיי מבוססת על קוד פתוח המאפשרת לכם לבצע שינויים דינמיים באתר המכירות בכל רגע נתון וליהנות מגוון רחב של עדכוני תוכנה .
  • ממשק פיתוח התואם לשפה העברית – כבר היום יש למעלה מ-500 ביטויים שונים בהקשר של מכירות אונליין אשר תורגמו לעברית על ידי החברים בקהילת המפתחים בקוד פתוח בפלטפורמת שופיפיי, וזאת בנוסף לעובדה שניתן לבנות את כל האתר מלכתחילה כחנות אינטרנטית המיועדת לקוראי עברית (מימין לשמאל).
  • מגוון רחב של תבניות עיצוב – פלטפורמת שופיפיי מאפשרת לכם לבחור תבנית עיצובית באמצעותה ניתן להקים את החנות, וזאת מתוך היצע הולך וגדל (בכל רגע נתון) של תבניות עיצוביות מובנות הכוללות בין היתר אפשרות למיקום לוגו החנות, בחירת מסגרות עיצוביות לגלריית המוצרים (תמונות), ערכת צבעים מובנית לכל תבנית ומגוון רחב של תבניות המיועדות לצרכי שילוב קופונים, מבצעים וכדומה בין דפי החנות.
  • התאמה רספונסיבית מלאה – כאשר בונים חנות אינטרנטית באמצעות שופיפיי, עומדת לרשותכם האפשרות לראות את מבנה החנות בהתאם לרוחב המסך בו הגולש העתידי יעשה שימוש.כפועל יוצא מכך, ניתן לבנות אתרי מכירות המותאמים רספונסיבית לכל פלטפורמת גלישה אפשרית, בין גם מדובר בגלישה באמצעות מחשב נייח, מחשב נייד, טאבלט, והכי חשוב, טלפונים חכמים המהווים כיום למעלה ממחצית מתנועת הגלישה ברשת.
  • מגוון רחב של כלים מעשיים לניהול החנות – פלטפורמת שופיפיי מאפשרת לכל אחד ואחת מביניכם לנהל בצורה היעילה והנכונה ביותר את חנות המכירות המקוונת, וכל זאת באמצעות כלים ייעודים לניהול מבנה האתר וניהול התוכן באתר.חשוב לציין שהפיצ'רים השונים המוצעים לכם בפלטפורמת שופיפיי, מפותחים על ידי קהילת משתמשים ההולכת וגדלה מיום וליום, ולכן, הקמת חנות אינטרנטית בשופיפיי מבטיחה לכם מגוון רחב של אפשרויות לניהול החנות המותאמות לכל צורך מכירתי ברשת.

ויתרונות נוספים ההופכים את שופיפיי לאחת מהפלטפורמות הפופולאריות ביותר בישראל לצורך הקמת חנות אינטרנטית.

סליקה עם שופיפיי

אפשרויות הסליקה בישראל מוגבלות יחסית, לכן יש לבצע סקר שוק מדוקדק טרם בחירת חברת הסליקה איתה נעבוד באתר שלנו.
כיוון ש-Shopify אינה מציעה בישראל את פתרון התשלום הרשמי שלה – Shopify Payments, יהיה עלינו להשתמש בחברות סליקה חלופיות דבר שיגרור עמלות נוספות שיוטלו על-ידי Shopify עצמה.

ההשוואה מתבצעת במקרה זה עם קשרים מסוימים שבחרנו להשוואה, אך יש לקחת בחשבון שניתן לחבר את חברות הסליקה לחברות אשראי שונות, וכך העמלות עשויות להשתנות. בנוסף, הוספנו לטבלה את PayPal, המאפשרת גם לעסקים ישראלים לסלוק אשראי או לגבות באמצעותה תשלום, על מנת להציג השוואה רחבה יותר.

חברה / עלות ICount + PayMePayPlus+Paypal
דמי הקמה:159195חינם
תשלום חודשי קבוע:059חינם
עמלת סליקה:1.65%1.8%החל מ-3.4%
עמלת כרטיסי תייר:3.65% + 30¢2.8%החל מ-4.4%
תשלום לכל טרנזקציה:1.20החל מ-1.20

חנות אינטרנטית / פיזית או מכירות בפייסבוק ובאינסטגרם

בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים ומנהלים את עסקינו, הקמתה של חנות אינטרנטית מהווה יתרון עסקי עבור כל בית עסק הפועל גם במרחב הפיזי (נקודת מכירה פיזית, סניפים וכדומה).

היתרון העסקי המובהק ביותר של חנות אינטרנטית על פני חנות פיזית טמון בעובדה שהחנות האינטרנטית פתוחה 24/7 והיא מאפשרת לקהל הגולשים לבצע מגוון רחב של עסקאות רכישה בכל רגע נתון וללא תלות באנשי מכירות וההיבטים הנוספים הנלווים לתחזוקתה של נקודת מכירות פיזית (תשלומי שכירות, ארנונה, כוח אדם וכדומה).

בנוסף, חנות אינטרנטית מאפשרת לכם להגדיל את היקף עסקאות המכירה וזאת מכיוון שהן אינן תלויות במיקומו הפיזי של הלקוח.

כאשר מדברים על מכירות מקוונות באמצעות חנויות אינטרנטיות, מדברים למעשה על מספר חלופות העומדות לרשותכם וביניהן: הקמת אתרי מכירה בעיצוב אישי ובפיתוח מערכות שונות הנדרשות לצרכי תפעול החנות ( מערכת ניהול תוכן, מערכת סליקה, מערכת אבטחת מידע וכו), הקמת אתר באמצעות פלטפורמות קיימות כגון: שופיפיי, חנויות באינסטגרם, חנויות בפייסבוק, חנות באמזון, חנות באיביי וכדומה.

היתרון של שופיפיי על פני פלטפורמות אחרות הקיימות לצורך הקמת חנות אינטרנטית, בא לידי ביטוי בעובדה שפלטפורמת שופיפיי יודעת להתאים עבורכם את מודל התשלום בהתאם לסוג החנות אותה אתם מעוניינים להקים ולאחר ההקמה ניתן לעדכן את חבילות השירות על בסיס דפוסי השימוש בחנות.

מודל התשלום של שופיפיי?

אם גם אתם השתכנעתם ש-שופיפיי היא הפלטפורמה הנכונה והיעילה ביותר למטרות הקמת חנות אינטרנטית, זה הזמן לדעת קצת יותר על מודל התשלום שלה.

באופן עקרוני, שופיפיי מאפשרת לכם לרכוש שלוש חבילות שירות שונות הידועות בשם:

  1. BASIC SHOPIPY– תוכנת הבסיס של פלטפורמת שופיפיי מאפשרת לכם להקים חנות וירטואלית המנוהלת באמצעות שתי חשבונות ניהול.בחנות הבסיס תוכלו למכור מוצרים ללא הגבלה, ליהנות משטח אחסון לא מוגבל וליהנות מחיבור מאובטח של האתר. תוכנת הבסיס מיועדת בעיקר לעסקים קטנים והיא מאפשרת שימוש בתבניות עיצוב חינמיות לצורך הקמת האתר ו/או ברכישת תבניות עיצוב משודרגות יותר.שימו לב- לחבילת הבסיס מתווספות פונקציות המאפשרות לכם ליהנות ממגוון רחב של כלים ייעודים לניהול החנות בתוספת תשלום חודשית.
  2. Shopify+  – תוכנה מתקדמת יותר המשלבת בתוכה את כל הפונקציות העומדות לרשותכם בתוכנת הבסיס + מחולל דוחות המאפשר לכם ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות בכל הנוגע לניטור תנועת הגולשים באתר.
  3. ADVANCED SOPIPY – המסלול המורחב והיקר ביותר של שופיפיי המאפשר לכם ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות ניהול המותאמות גם לחברות וארגונים גדולים.

חשוב לדעת: התשלום עבור קמת חנות אינטרנטית ותפעולה באמצעות פלטפורמת שופיפיי מבוסס על דמי מנוי חודשיים הכוללים גם את התשלום עבור אחסון האתר המתבצע באמצעות שרתיה של חברת שופיפיי.

היתרון המשמעותי לכך בא לידי ביטוי שאתם לא צריכים להתעסק עם שירותי אחסון נפרדים, אך באותה נשימה יש לקחת בחשבון שלעיתים התשלום בגין שירותי אחסון הינו גבוה יותר מהמחירים אותם תוכלו להשיג באופן פרטי לצרכי אחסון החנות.

קידום אורגני לאתרי שופיפיי

בדומה לכל אתר אינטרנט אחר, גם אתרי איקומרס אשר הוקמו בפלטפורמת שופיפיי, מחייבות אתכם לפעול בתחומי "עולם השיווק הדיגיטלי" הכולל בתוכו בין היתר ביצוע פעולות קידום אורגני (SEO) בגוגל.

בתחום זה, חשוב לציין שפלטפורמת שופיפיי מאפשר לכם ליהנות ממגוון רחב של כלים ייעודים אשר פותחו לאורך השנים למטרות קידום החנות במנועי החיפוש, כאשר ההמלצה המקצועית היא להסתייע במומחה לקידום אורגני כבר בשלבי הקמת החנות כדי שיתחיל לעבוד על התכנון הטכני ועל היררכיית האתר (מבנה התוכן שלו) כבר בשלבי ההקמה אשר יסייעו לכם לקדם ולשווק את האתר באופן יעיל יותר בהמשך הדרך.

במידה ואתם מעדיפים לנסות לקדם את האתר בצורה אורגנית בכוחות עצמכם חשוב לציין שבדומה לכל האתרים האחרים ברשת הבנויים במערכת קוד פתוח, גם עם שופיפיי, תוכלו לעשות שימוש בתוספים באמצעותם ניתן בין היתר לייעל את פעולות הקידום האורגני (SEO), לייעל את מהירות טעינת דפי האתר וליהנות מכמות של יותר מ-2,500 תוספים נוספים המיועדים לחנויות שופיפיי.

חלק מהתוספים הינם חינמיים וחלקם בתשלום והם עומדים לרשותכם בחנות האפליקציות של שופיפיי. תוספים אלו מיועדים לאילו מביניכם המעוניינים לייעל ולמטב את מערכות הניהול המוצעות לכם בחבילות השונות ולאילו מביניכם המעוניינים לפעול באופן מתמיד למטרות שיפור יחס המרה באתר.

הקמת חנות שופיפיי – לבד או לשלם לאיש מקצוע?

פלטפורמת שופיפיי היא קלה ונוחה לשימוש ולכן כל אחד ואחת מביניכם יכול להקים חנות וירטואלית באמצעותה.

במידה ובחרתם בתוכנת הבסיס לצרכי הקמת חנות אינטרנטית באמצעות שופיפיי, תוכלו לבצע את כל פעולות ההקמה בכוחות עצמכם, וכל זאת ללא כל ידע טכני מקדים. כל שאתם צריכים לעשות הוא לבחור תבנית עיצובית, להעלות מוצרים לאתר, לבחור את אפשרויות הסליקה ולצאת לדרך…

יחד עם זאת, הקמת חנויות אינטרנטיות באמצעות המסלולים המורחבים של יותר שופיפיי וגם במקרים בהם תהיו מעוניינים לקדם את חנות הבסיס שלכם בצורה המיטבית ביותר ברשת, אנו ממליצים לכם לבצע את כל שלבי ההקמה באמצעות ליווי אישי ומקצועי של נותני שירות העוסקים ומתמחים בפיתוח חנויות וירטואליות, וזאת על מנת להבטיח לעצמכם חנויות אינטרנטיות המיועדות לכל דרישות המכירה הנדרשות לכם ויכולות הניהול המתקדמות ביותר.

היוועצות עם אנשי מקצוע נחוצה לכם גם לצרכי הגדרת האתר למטרות קידום אורגני ותפעול החנות. שימו לב – שכירת שירותיהם של חברות ונותני שירותים העוסקים ומתמחים בפיתוח חנויות אינטרנטיות, תאפשר לכם ליהנות בין היתר מתהליך אפיון אתרים במסגרתו מושם דגש גם על נראות האתר, לרבות, עיצוב תבנית ייחודית לחנות האינטרנטית שלכם אותה ניתן לבנות בשופיפיי.

רוצים לדעת יותר על הקמת חנויות אינטרנטיות באמצעות פלטפורמת שופיפיי? רוצים חנות שבאמת מוכרת? לחצו כאן כי אין באמת סיבה לחכות, צריך להתחיל למכור.

מאמרים נוספים

רוצים לקבל ממני שיחת ייעוץ ללא עלות? אני כאן כדי להכיר אתכם, להבין את הצרכים שלכם ולעזור לכם לצמוח ולגדול, הכל מתחיל בשיחה. בואו נדבר!

איתי ביג׳אווי

איתי ביג׳אווי

חי את תעשיית השיווק הדיגטלי ב +10 השנים האחרונות ומרצה לשעבר במכללת ״הבצפר״ של איגוד חברות הפרסום, מלווה תהליכי SEO ושיווק דיגיטלי לארגונים בינלאומיים וישראלים גדולים.

רוצים לקבל ממני שיחת ייעוץ ללא עלות? אני כאן כדי להכיר אתכם, להבין את הצרכים שלכם ולעזור לכם לצמוח ולגדול, הכל מתחיל בשיחה. בואו נדבר!

איתי ביג׳אווי

איתי ביג׳אווי

חי את תעשיית השיווק הדיגטלי ב +10 השנים האחרונות ומרצה לשעבר במכללת ״הבצפר״ של איגוד חברות הפרסום, מלווה תהליכי SEO ושיווק דיגיטלי לארגונים בינלאומיים וישראלים גדולים.

בואו נכיר

שיחה נעימה על כוס קפה בבוקר

אנחנו צריכים פרטים כדי להגיע מוכנים לשיחה אתכם. בואו נכיר!
יש לכם אתר או עמודי סושיאל?
על מה נדבר?