רשת חדרי כושר ספורטר.

רשת חדרי הכושר ספורטר מונה 13 סניפים ברחבי הארץ, הם פנו אלינו בתקופת הקורונה כדי שנתמוך בתהליך גדילה שהם קידמו באותה התקופה. הם היו בעיצומה של רכישת סניפים שלא הצליחו לעמוד בתקופה המאתגרת, זיהו את נקודות החולשה שלהם ושיפרו אותן לצד שילוב הסניף במערך המכירות הגדול של החברה. בשורה התחתונה המטרה הייתה להביא יותר לידים ע״י שיפור מיתוג הרשת במנועי החיפוש של גוגל.

תוכן עניינים

האתגרים איתם התמודדנו:

ענף חדרי הכושר נשלט בידי ענקיות כושר מרכזיות, בשביל להתקדם בגוגל צריך אתר גדול (גדול מאוד) – העמודים הראשונים בביטויים העיקריים כמו ״חדר כושר״ ו – ״פילאטיס מכשירים״ היו נראים בלתי חדירים ונשלטו ע״י רשתות מוכרות בעלות כמות סניפים גדולה יותר.

בתקופה של תחילת הפרוייקט הלקוח זה עתה עלה עם עיצוב חדש לאתר וכמות דלה של תוכן.

הפִּתָרוֹן:

כמו בעסקים, כך גם בקידום אורגני – ״כסף מביא כסף״, ברגע שמגיעים למיקומים הראשונים בגוגל כך גם מתחילים לקבל גולשים אורגניים, לאחר מכן אפשר להמשיך לבצע קידום ממומן עבור אותו קהל שביקר באתר או להמשיך איתו באפיקי שיווק אחרים. המטרות שהצבנו ברבעון הראשון לפרוייקט היה ראשית כל להביא גולשים אורגניים, לא הרבה, אבל מספיק בכדי שיתחילו להיכנס גולשים לאתר וכך גם כסף יתחיל לזרום ללקוח – כספים אלו יושקעו בקידום מימון עבור הפרוייקט והרחבתו. 

רבעון ראשון:

החלטנו להתמקד בביטויים פחות כלליים, להתחרות בעסקים בקרבת הסניפים שלנו בלבד. לדוגמה – במקום להתחרות בביטוי ״חדר כושר״ החלטנו להתמקד בביטוי ״חדר כושר ברמת גן״ או ״פילאטיס מכשירים ברמת השרון״. כך בנינו מחקר ביטויים שמתמקד בשירותים מחופשים בכל אזור של כל סניף.

במקביל, היינו חייבים ״ליישר קו טכני״ עם האתר, כיוון שהאתר היה חדש עדיין היו בו תקלות טכניות נסתרות שמנעו מגוגל לסרוק אותו כמו שצריך או להבין את מה שאנחנו רוצים שיבין. הכנו עבורו מסמך מפורט של דברים שניתן לעשות ״מאחורי הקלעים״ במערכת הניהול או בקוד של האתר, את המסמך העברנו למתכנת מטעמנו שיטפל בנקודות התורפה שאיתרנו.

בנוסף לכל אלו, ביצענו עוד שלל ״משימות הקמה״ שיעזרו ליחזק את איתנות האתר בפני גוגל.

רבעון שני:

לאחר שסיימנו לטפל ״בתשתיות הקידום באתר״ יש לנו נכסים איתנים שניתן לעבוד איתם:

  1. שיפרנו את מהירות ומבנה האתר
  2. רעננו את התפריטים והקטגוריות כך שיקדמו ביטויים רלוונטיים
  3. הוספנו כמות משמעותית של תוכן טקסטואלי חדש ורענן 

ניתן להתחיל להכניס את התותחים הכבדים של התוכן והקישורים, מזמינים כמויות גדולות של קישורים ושל מאמרים או עמודי שירות של העסק על מנת לבלוט על פני אתרי המתחרים לאורך זמן.

רבעון שלישי ואילך:

עכשיו יש לנו אתר גדול, עם תשתיות ומלא בתוכן שמתחיל לצבור וותק. מכאן והלאה נותר לחזק, לסנן ולאחד תכנים שיעזרו האחד לחיזוק השני במקום להתחרות אחד בשני. במקביל ממשיכים להוסיף תכנים ולהזמין קישורים עבור הלקוח.

תוצאות:

בסוף הפרוייקט, לאחר שנה של עבודה אינטנסיבית הלקוח הגיע לעמוד הראשון בביטויים בהם כל התעשייה המקומית והגלובלית מתחרה ובגדול.

ביטויי זהב בעמוד הראשון:

בנוסף לזה הוספנו עוד 156 ביטויים מבוססי מיקום לסניפים לקהל המקומי בכל עיר:

בנוסף ל13 ביטויי פילאטיס בזנב ארוך:

מאמרים נוספים

רוצים לקבל ממני שיחת ייעוץ ללא עלות? אני כאן כדי להכיר אתכם, להבין את הצרכים שלכם ולעזור לכם לצמוח ולגדול, הכל מתחיל בשיחה. בואו נדבר!

איתי ביג׳אווי

איתי ביג׳אווי

חי את תעשיית השיווק הדיגטלי ב +10 השנים האחרונות ומרצה לשעבר במכללת ״הבצפר״ של איגוד חברות הפרסום, מלווה תהליכי SEO ושיווק דיגיטלי לארגונים בינלאומיים וישראלים גדולים.

רוצים לקבל ממני שיחת ייעוץ ללא עלות? אני כאן כדי להכיר אתכם, להבין את הצרכים שלכם ולעזור לכם לצמוח ולגדול, הכל מתחיל בשיחה. בואו נדבר!

איתי ביג׳אווי

איתי ביג׳אווי

חי את תעשיית השיווק הדיגטלי ב +10 השנים האחרונות ומרצה לשעבר במכללת ״הבצפר״ של איגוד חברות הפרסום, מלווה תהליכי SEO ושיווק דיגיטלי לארגונים בינלאומיים וישראלים גדולים.

בואו נכיר

שיחה נעימה על כוס קפה בבוקר

אנחנו צריכים פרטים כדי להגיע מוכנים לשיחה אתכם. בואו נכיר!
יש לכם אתר או עמודי סושיאל?
על מה נדבר?